Fototapety Do chlapeckého pokoje

Dětský pokoj dává hodně možností zařízení. Podívejte se, jak zařídit a vymalovat dětský pokoj pro kluka.

Jak zařídit dětský pokoj pro kluka? Praktické tipy

Dítě by se ve svém pokoji mělo cítit dobře a bezpečně. V místnosti musí být hodně místa určeného zábavě. Nemůžete také zapomenout na praktické skrýše na hračky, díky kterém udržování pořádku nebude problém. Podívejte se na praktické tipy, jak zařídit dětský pokoj pro kluka.

V obchodech najděte hodně různých doplňků, které se skvělé hodí do dětského pokoje. Stačí zajímavá nástěnná tapeta, fototapeta nebo různé samolepky, aby získat jedinečný interiér. Inspirace, jak zařídit dětský pokoj pro kluka, můžete najít v nejnovějších trendech, ale i v oblíbených pohádkách nebo zájmech dítěte.

Jak zařídit dětský pokoj pro kluka?

Nápadů, jak na to, je hodně. Díky dostupností různých dekoračních prvků při zařizování nejsou skoro žádná omezení. Musíte jenom pamatovat, abyste rozdělili místnost do tzv. aktivních zón. Jsou to:

 • spací a odpočinková zóna,
 • studijní zóna,
 • zábavná zóna.

První by se měla vyznačovat tlumenými barvami a neměly by zde být zbytečná dráždidla. Stejně jako v zóně určené výuce. Naopak v místě určeným zábavě můžete vsadit na živé barvy, dekorace a oblíbené předměty. Něco víc problémů se může vyskytnout, když bude hledat řešení, jak zařídit malý a úzký dětský pokoj pro kluka. Vymezení výše uvedených zón může být těžké, ale není nemožné. Jedním z nápadů je mezonet. Na hoře by měla být postel, a hned pod ní psací stůl. Díky tomu zbývající prostor v pokoji může být celý určený k zábavě.

Jak vymalovat dětský pokoj pro kluka?

Přemýšlíte o tom, jak vymalovat dětský pokoj pro kluka? Výběr vhodné barvy závisí na několika faktorech. Mezi nimi jsou přede vším:

 • věk dítěte,
 • velikost místnosti,
 • plánované dekorace,
 • barva nábytku.

Mnoho rodičů se rozhoduje vymalovat dětský pokoj pro kluka světlými barvami: bílou, modrou, šedou. Díky tomu mohou si dovolit víc nástěnných dekorací. Jde hlavně o vzorované fototapety a nálepky, které se vždy dobře komponují s barevnými zdmi. Jiný nápad, jak vymalovat dětský pokoj pro kluka, je každá zeď v jiné barvě. Tímto způsobem můžete jednoduše oddělit spací zónu od zábavní zóny. Taková výzdoba se hodí přede vším u předškoláků. Musíte ale pamatovat, aby vybrat barvy, které se k sobě hodí. V opačném případě místnost se může stát přitlačující. Důležité je nejen to, jak vymalovat dětský pokoj pro kluka. Stejně důležitý je také výběr vhodné barvy. Musí být trvanlivá a snadná k použití i snadná k čistění.

Jak zařídit dětský pokoj pro kluka?

Další důležitou věcí je to, jak zařídit dětský pokoj pro kluka. Je dobře se řídit principem, že nemělo by zde být příliš mnoho předmětů. Tehdy i v nejmenší místnosti můžete mít hodně místa pro zábavu. Málo nábytku snižuje také riziko úrazu.

V dětském pokoji pro kluka by se měly nacházet:

 • postýlka nebo sedačka,
 • stolek určený kreslení nebo psací stůl,
 • šatní dvoukřídlá skříň,
 • komoda nebo poličky na hráčky,
 • polička na knihy.

Do pokoje je dobře zakoupit různé nádoby, krabice a zdobené lepenkové kartony. Perfektně se hodí k uschovávaní kostek, autíček, plyšáků a dalších hraček. Díky tomu snadno můžete udržovat pořádek a úklid po zábavě trvá doslova pár minut.

Jak zařídit společný dětský pokoj pro kluka a holku?

Často se stává, že dvě dětí mají společný pokoj. V případě sourozenců stejného pohlaví obvykle není to problém. Potíže se začínají, když se třeba rozhodnout, jak zařídit společný dětský pokoj pro kluka a holku.

 • rozdělení místnosti do dvou části pomocí přepážky,
 • zakoupení do pokoje patrové postele,
 • rozdělení pokoje do dvou části pomocí knihovny.

Každá z částí může mít jiný design – víc chlapecký nebo víc dívčí. Někteří rodiče se rozhodují pro to, aby zařídit interiér v neutrálním stylu. Bude se to hodit zejména v případě starších dětí.

Zařizování pokoje pro mladíka

Něco větší výzvou může být zařízení pokoje pro mladíka. Puberťáci mají svůj přesně definovaný vkus. Určitě chtějí také, aby místnost vypadala dospěleji – všechny pohádkové stvůry, hračky a plyšáky musejí zmizet. Na jejich místo nastupují věci spojené s koníčky nebo oblíbeným idolem. Je dobře dovolit dítěti se zapojit do zařizování pokoje a dát mu něco víc svobody v rozhodování o vzhledu místnosti. Díky tomu bude mohlo sebe vyjádřit a ujistit se, že jeho názor je důležitý. První důležitou věci je to, jak vymalovat pokoj pro kluka. Puberťák obvykle chce, aby na zdech byla jeho oblíbená barva. Často jsou to syté barvy: červená, fialová, tmavomodrá, oranžová. Musíte ale pamatovat, že mohou trochu místnost přitlačit. Proto je dobře udělat kompromis a vymalovat ní jenom jednu zeď.

Zajímavý řešením může být nalepení na zeď fototapety spojené se zájmem puberťáka. V pokoji fotbalového fanouška by mělo být hřiště nebo oblíbený stadion. Perfektní vzory vyberou pro sebe i automobiloví, hudební, graffitoví nebo skateboardoví fanoušci. Pomocí jednoho prvku můžete zcela změnit charakter místnosti. Pokud nevyberete fototapetu, můžete ozdobit pokoj pro kluka vtipnými plakáty. Nemusejí být zavěšené na zdi. Dobrým nápadem je zarámovat je a postavit na komodě, psacím stole i podlaze.

... více