Fototapety Do pokoje pro náctileté

Fototapety do pokoje puberťáka nejsou jen estetickým řešením, které chrání zeď vůči poškození. Je to přede vším dekorace, pomocí které teenager může vyjádřit své vášně a vytvořit v pokoji individuální, vhodné klima.

Proč stojí za to vybrat fototapetu do pokoje puberťáka?

Fototapeta do pokoje puberťáka je velmi zajímavým a požadovaným řešením, které se hodí jak do ložnice teenagera, tak i teenagerky. Mnohost návrhů, rozmanitost grafik, možnost přizpůsobení stylu aranžmá celého interiéru a snadná instalace z nich dělají velmi vhodná řešení.

Hodně grafik, které se objevují na fototapetách, navazují na teenagerský styl, je kreslena komiksovou linií. Můžete také najít retro, industriální a eklektické návrhy. Nechybí představení odkazující na zájmy teenagerů. Velmi populární jsou vzory inspirované vesmírem a grafiky odkazující na sport, architekturu nebo prostě abstraktní kompozice. Mladé fashionistky mohou vybírat z mnoha návrhů ve stylu glamour nebo shabby chic.

Fototapet do pokoje puberťákaa nevybírejte sami. Je lépe povzbudit dítěte k pomoci v tvoření návrhu a spolu z nim se rozhodnout, která grafika bude nejlíp vypadat v pokoji. Nemusíte se stresovat, když po půl roce puberťák vám oznámí, že chce změnit kompozici.

Fototapety se odstraňuje mnohem snadněji než klasické tapety, a přitom instalace nové trvá jenom chvilku. Jestli vsadíte na samolepicí fototapetu, můžete ji volně odlepovat a nalepovat, přenášet na jiná místa bez zmenšení kvality nebo přilnavosti materiálu. Pamatujte jenom o přesném přizpůsobení rozměru fototapety a volbě správného druhu, který se bude hodit potřebám místnosti.

Druhy fototapet

Při zadávání objednávky zákazník může přizpůsobit způsob realizace grafiky vlastním individuálním preferencím. Jedním z parametrů, který můžete sami nastavit, je druh fototapety. Všechny druhy jsou vyrobeny z velmi trvanlivého a odolného vůči poškození materiálu, každý druh má i vlastní individuální vlastností. K výběru máte:

  • omyvatelnou fototapetu – odolná vůči vlhkosti, trvanlivá a matná, skvělé se hodí do interiérů, kde často dochází k pošpinění nebo jsou vystaveny působení vlhkosti. Hodí se do kuchyně, koupelny a dětského pokoje. Čistí se pomocí vlhkého hadříku;
  • samolepicí fototapeta – výjimečně odolná vůči roztržení a zmačkaní, vyrobena z matného a samolepicího materiálu. Můžete ji několikanásobně odlepovat a nalepovat, k čistění stačí suchý hadřík;
  • vinylová fototapeta – z ekologického a matného materiálu, který umožňuje stěnám dýchat. Toto řešení se hodí hlavně na rovné a hladké zdi. Takovou fototapetu bez problému vyčistíte suchým hadříkem.

Jak přizpůsobit fototapetu místnosti?

Když vybíráte fototapetu, musíte upřesnit rozměr zdi, na které ji chcete instalovat. Nejlépe je použit laserový dálkoměr, který uvede co nejpřesnější výsledky, a tak zabraní chybě.

Dnešní možností tisku umožňují provést objednávku fototapety o přesných rozměrech. Nemusíte se bát, že po obdržení dekoraci musíte ji samostatně ořezávat nebo že bude příliš malá. Při personalizaci objednávky můžete přesně zadat velikost fototapety. V závislosti na vybrané grafice a vašich představách maté také možnost přizpůsobit vzor na fototapetě tak, abyste uchovali celý vzor. Díky tomu dostanete perfektně přizpůsobený návrh, který velmi rychlé nalepíte. Jestli vyberete samolepicí fototapetu, nebudete potřebovat ani lepidlo.

Na kterou zeď nalepit fototapetu?

V pokoji teenagera fototapeta vždycky bude vypadat dobře, ale je několik míst, kde především stojí za to ji nalepit:

  • na zdi, při které stojí postel – tímto způsobem vytvoříte v místnosti zajímavé klima, a při tom určíte relaxační zónu. Fototapeta nemusí být neutrální, může velmi výrazně odkazovat na zájmy puberťáka;
  • na zdi, při které stojí psací stůl – je to řešení, které umožní určit pracovní zónu v pokoji teenagera, a při tom je způsobem, jak zabránit poškození zdi. I když náhodou zeď ušpiníte džusem nebo kávou, nemusíte mít starost – stačí tapetu otřít vlhkým nebo suchým hadříkem;
  • na zdi, při které se nachází herní soustava – fototapety do pokoje hráče jsou zvláštní kategorií grafik, ale i mezi těmi určenými pokoji teenagera najděte zajímavé návrhy, které vám umožní vytvořit poutavý herní koutek.
... více