Fototapety Do předsíně

Fototapety do předsíně jsou perfektním řešením přede vším u velmi úzkých a při tom dost dlouhých místností. Díky fototapetě rychle a zajímavým způsobem můžete zařídit celou zeď i dosáhnout výsledek, který bude přitahovat pozornost.

Proč stojí za to vybrat fototapetu do předsíně?

Fototapeta do předsíně je to řešení, které pomůže změnit zdánlivě nudnou a malou zajímavou část domu nebo bytu v atraktivní prostor. Předsíň je prostorem, který se zařizuje velmi obtížně. Zpravidla není moc velká, ale stává se, že je velmi dlouhá. Takové atypické velikostí nám znemožňují to, abychom zde vstavili hodně nábytku, dekorací, občas i vstavení větší komody může být problematické. Na druhé stráně je málo pravděpodobné, abyste chtěli nechat zdí chodby bez dekorací. Předsíň je důležitou součástí domu nebo bytu, protože je to první místnost, do které vhodí jak hosté, tak i členové domácnosti. Pro každého majitele je proto důležité, aby byla předsíň útulná a zvala k exploraci dalších prostorů. V získaní takového výsledku vám pomůže právě fototapeta do předsíně. Díky ní můžete:

 • opticky zvětšit prostor;
 • vytvořit útulné klima v dost neutrálním prostoru;
 • zařídit nevšední dekoraci, která nadchne členy domácnosti a hosty.

Fototapeta nejen do předsíně

Předsíň není jediným prostorem, který se těžko uspořádá. V mnoha veřejných zařízeních – úřadech, ordinacích, zubních klinikách, salonech krásy najdeme úzké prostory, které se obtížně uspořádá, ale neměli bychom je nechat bez žádných dekorací. I v takovém případě je dobře využit stejnou fototapetu jako do předsíně. Počet vzorů a motivů, které jsou na výběr, je tak obrovský, že do každého typu objektu a místnosti bez problému vyberete vhodné řešení. Důležité je také to, že každý tento vzor můžete jednoduše personalizovat.

Jak vypadá personalizace fototapety do předsíně nebo chodby?

Fototapetu do předsíně můžete velmi snadno personalizovat. Při zadávání objednávky část výrobců umožňuje uvést konkrétní parametry, podle kterých má být určitý návrh přizpůsoben. Co můžete personalizovat?

 • Personalizace spočívá přede vším v perfektním přizpůsobení fototapety rozměru zdi. Vyberte motiv, který vás zajímá, pak stačí jenom zadat vhodné velikostí, a dostanete fototapetu v perfektním rozměru, kterou už žádným způsobem nemusíte ořezávat ani jinak přizpůsobovat.
 • Při zadávaní objednávky máte možnost změnit barvu grafiky. Samozřejmě můžete nechat původní barvu fototapety do předsíně, ale nic vám nebrání objednat návrh v černobílé nebo sépiové verzi.
 • Našli jste vysněnou grafiku, ale nelíbí se vám její rozmístění? Není to problém. Při zadávaní objednávky můžete zvolit např. zrcadlový obraz.

Který materiál fototapety do předísně si vybrat?

Protože fototapety do předsíně jsou vystaveny různým typům poškození, zašpinění nebo protření, nejlepším výběrem bude omyvatelná fototapeta, ze které bleskově můžete odstranit případné zašpinění pomocí vlhkého hadříku. Omyvatelná tapeta je při tom velmi odolná vůči vlhkosti. Je nutno podotknout, že všechny druhy fototapet jsou vyrobeny z trvanlivého a odolného vůči poničení materiálu. Kromě omyvatelné tapety máte ještě na výběr:

 • samolepicí fototapetu – je velmi odolná vůči roztržení a pomačkaní a slabý mechanický úder na ní nenechá větší stopu. Je vyrobena z matného a samolepicího materiálu, co usnadňuje instalace, která trvá doslova chvíli; výhodou tohoto řešení je také to, že samolepicí fototapetu můžete několikrát nalepovat a odlepovat;
 • vinylová fototapeta – je to řešení, které doporučujeme raději do domů a bytů než do veřejných budov. Tato fototapeta je vyrobena z ekologického, trvanlivého a matného materiálu, který umožní stěnám dýchat. Vinylová tapeta podporuje dobré klima v místnosti. Snadno ji také vyčistíte, ale místo vlhkého hadříku raději použijte suchý.

Jaký vzor fototapety do předsíně si vybrat?

Fototapeta do předsíně vám umožní zařídit tento prostor zajímavým způsobem. Klíčem k získání vhodného výsledku je samozřejmě výběr vhodné grafiky. V případě úzkých a podlouhlých zdí určitě vsaďte na:

 • různé horské nebo přímořské krajiny, které opticky zvětší prostor;
 • grafiky vzniklé na základě fotografií oblohy, mraků, vrcholu hor – nechají dojem větší svobody a lehkosti v prostoru, sníží pocit omezení;
 • abstraktní motivy, které oživí prostor a přidají jej zajímavý charakter.
... více